  • KZE10VB221M6X11LL
KZE10VB221M6X11LL
advertisement
Manufacturer No:
KZE10VB221M6X11LL
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KZE10VB221M6X11LL
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
KZE 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 405mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
KZE10VB221M6X11LL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KZE
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    405mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    130mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    202.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    405mA @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm