  • KTS101B104M31N0T00
KTS101B104M31N0T00
advertisement
Manufacturer No:
KTS101B104M31N0T00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KTS101B104M31N0T00
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
NTS 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KTS101B104M31N0T00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NTS
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm