  • KTPS24-24010MP-VI-P2
KTPS24-24010MP-VI-P2
advertisement
Manufacturer No:
KTPS24-24010MP-VI-P2
HK JDW NO:
867-KTPS24-24010MP-VI-P2
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Step5Bar-code shipping tag
KTPS24-24010MP-VI-P2
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS24 (24W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.41W x 2.58 H 75.0mmx35.8mmx65.6mm
  • Power (Watts)
    24W
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, GS, PSE, RCM, UL
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    24V
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm