  • KTPS200-19105-VI
KTPS200-19105-VI
advertisement
Manufacturer No:
KTPS200-19105-VI
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-KTPS200-19105-VI
Package:
Datasheet:
KTPS200-19105-VI
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 200W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTPS200-19105-VI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Output (Max)
    10.5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    19V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    1.9lbs 861.8g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS200 (200W)
  • Size / Dimension
    7.20Lx3.19W x 1.67 H 183.0mmx81.0mmx42.3mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    200W