  • KTPS05-15005U-VI-P2
KTPS05-15005U-VI-P2
advertisement
Manufacturer No:
KTPS05-15005U-VI-P2
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-KTPS05-15005U-VI-P2
Package:
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 15V 7.5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTPS05-15005U-VI-P2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    0.243lb 110.22g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS05 (5W)
  • Size / Dimension
    2.20Lx1.10W x 1.65 H 56.0mmx28.0mmx42.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    7.5W
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm