  • KTJ250B336M55BFT00
KTJ250B336M55BFT00
advertisement
Manufacturer No:
KTJ250B336M55BFT00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KTJ250B336M55BFT00
Package:
Stacked SMD, 2 J-Lead
Description:
KTJ, NTJ 33μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.236Lx0.209W 6.00mmx5.30mm -55°C~125°C Low ESL (Stacked) Surface Mount, MLCC Stacked SMD, 2 J-Lead
Step5Bar-code shipping tag
KTJ250B336M55BFT00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Stacked SMD, 2 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    KTJ, NTJ
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.209W 6.00mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (Stacked)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Style
    J-Lead
  • Thickness (Max)
    0.217 5.50mm
  • Thickness
    5.5118mm