  • KRL2012E-M-R150-F-T5
KRL2012E-M-R150-F-T5
advertisement
Manufacturer No:
KRL2012E-M-R150-F-T5
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-KRL2012E-M-R150-F-T5
Package:
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KRL Series, Metal Foil, 150mOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3572
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KRL2012E-M-R150-F-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0805 (2012 Metric), 0508
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    KRL
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    150mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Rating
    660mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W