  • KP1836333634V
KP1836333634V
advertisement
Manufacturer No:
KP1836333634V
HK JDW NO:
886-KP1836333634V
Datasheet:
KP1836333634V
Description:
KP1836 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 300V-AC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
KP1836333634V
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KP1836
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    10.4902mm