  • KP1830333063W
KP1830333063W
advertisement
Manufacturer No:
KP1830333063W
HK JDW NO:
886-KP1830333063W
Datasheet:
KP1830333063W
Description:
KP 1830 0.033μF Film Capacitor ±2.5% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
KP1830333063W
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±2.5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm