  • KP1830133013D
KP1830133013D
advertisement
Manufacturer No:
KP1830133013D
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-KP1830133013D
Package:
Radial
Datasheet:
KP1830133013D
Description:
KP 1830 330pF Film Capacitor ±2.5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
KP1830133013D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    KP 1830
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±2.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    4.4958mm