  • KNP400JR-73-13R
KNP400JR-73-13R
advertisement
Manufacturer No:
KNP400JR-73-13R
HK JDW NO:
898-KNP400JR-73-13R
Datasheet:
KNP400JR-73-13R
Description:
13Ohms, 4W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP400JR-73-13R
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    13Ohms
  • Power (Watts)
    4W