  • KNH21C473DA3T
KNH21C473DA3T
advertisement
Manufacturer No:
KNH21C473DA3T
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-KNH21C473DA3T
Package:
Datasheet:
KNH21C473DA3T
Description:
FILTER LC 0.047UF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KNH21C473DA3T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Published
    2011
  • Tolerance
    50%
  • Part Status
    Discontinued
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Voltage
    50V
  • Current
    2A
  • Max DC Current
    2A
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    20mOhm
  • Current Rating (Max)
    2A
  • Height
    990.6μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm