  • KMH63VN472M25X50T2
KMH63VN472M25X50T2
advertisement
Manufacturer No:
KMH63VN472M25X50T2
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KMH63VN472M25X50T2
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
KMH(63V) 4.7mF Capacitor 20% Bulk 2860mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
KMH63VN472M25X50T2
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KMH(63V)
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    4.7mF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    5.922mA
  • Ripple Current
    2860mA
  • Tan Delta
    0.15
  • ESR
    53 mΩ
  • Diameter
    25mm
  • Length
    50mm