  • KMH25VN472M22X25T2
KMH25VN472M22X25T2
advertisement
Manufacturer No:
KMH25VN472M22X25T2
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KMH25VN472M22X25T2
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
KMH(25V) 4.7mF Capacitor 20% 1500mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
KMH25VN472M22X25T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Snap in
  • Package / Case
    Aluminum
  • Series
    KMH(25V)
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    4.7mF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    2.35mA
  • Ripple Current
    1500mA
  • Tan Delta
    0.3
  • ESR
    106 mΩ
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm