  • KL731JTTE10NG
KL731JTTE10NG
advertisement
Manufacturer No:
KL731JTTE10NG
HK JDW NO:
430-KL731JTTE10NG
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 13042
Step5Bar-code shipping tag
KL731JTTE10NG
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    900μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    450mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.5GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.5Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.01 µH
  • DC Current
    250mA
  • Series Resistance
    420mOhm
  • Length
    1.6mm