  • KHC101E105M43R0T00
KHC101E105M43R0T00
advertisement
Manufacturer No:
KHC101E105M43R0T00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KHC101E105M43R0T00
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
THC 1μF 100V Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KHC101E105M43R0T00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    THC
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm