  • KC34A9.501NLS
KC34A9.501NLS
advertisement
Manufacturer No:
KC34A9.501NLS
HK JDW NO:
239-KC34A9.501NLS
Package:
Datasheet:
KC34A9.501NLS
Step5Bar-code shipping tag
KC34A9.501NLS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Lug
  • Current Rating (Amps)
    350mA AC
  • Current Rating
    350mA
  • Contact Finish
    Silver
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 9.80mm Dia
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Depth Behind Panel
    18.50mm
  • Index Angle
  • Actuator Length
    9.50mm