  • 71A30-04-1-11N
71A30-04-1-11N
advertisement
Manufacturer No:
71A30-04-1-11N
HK JDW NO:
330-71A30-04-1-11N
Step5Bar-code shipping tag
71A30-04-1-11N
    71
  • Published
    2010
  • Number of Positions
    11
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    4
  • Operating Force
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.3A
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    SP11T
  • Depth Behind Panel
    35.94mm
  • Actuator Length
    9.53mm