  • KC34A30.001NPS
KC34A30.001NPS
advertisement
Manufacturer No:
KC34A30.001NPS
HK JDW NO:
239-KC34A30.001NPS
Package:
Datasheet:
KC34A30.001NPS
Description:
SWITCH ROTARY 4POS 350MA 125V
Step5Bar-code shipping tag
KC34A30.001NPS
  • Current Rating (Amps)
    350mA AC
  • Orientation
    Vertical
  • Current Rating
    5A
  • Contact Finish
    Silver
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 9.80mm Dia
  • Depth Behind Panel
    14.20mm
  • Number of Poles per Deck
    3
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    30.00mm