  • KC19A13.001NLS
KC19A13.001NLS
advertisement
Manufacturer No:
KC19A13.001NLS
HK JDW NO:
239-KC19A13.001NLS
Package:
Datasheet:
KC19A13.001NLS
Step5Bar-code shipping tag
KC19A13.001NLS
  • Current Rating (Amps)
    350mA AC
  • Current Rating
    350mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 9.80mm Dia
  • Depth Behind Panel
    18.50mm
  • Actuator Length
    13.00mm