  • KA78RM33TSTU
KA78RM33TSTU
advertisement
Manufacturer No:
KA78RM33TSTU
HK JDW NO:
295-KA78RM33TSTU
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Description:
Fixed 2.54mm PMIC 3 TO-220-3
Quantity:
In Stock : 8663
Step5Bar-code shipping tag
KA78RM33TSTU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    RAIL
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT APPLICABLE
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT APPLICABLE
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Current - Input Bias
    5mA
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    600mV
  • Voltage Tolerance-Max
    2.4%
  • Load Regulation-Max(%)
    0.02%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.02%