  • JMSW-12XM
JMSW-12XM
advertisement
Manufacturer No:
JMSW-12XM
HK JDW NO:
790-JMSW-12XM
Package:
Datasheet:
Description:
Electromechanical Relay DPDT 1A 12VDC 850Ohm Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JMSW-12XM
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to JMSW-12XM.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT
  • Published
    2000
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Contact Current(DC)-Max
    1A
  • Sealing
    HERMETICALLY SEALED
  • Termination Type
    SOLDER
  • Relay Type
    POWER/SIGNAL RELAY
  • Contact Current(AC)-Max
    1A
  • Coil Resistance
    850Ohm
  • Coil Power
    169mW
  • Contact/Output Supply Type
    AC/DC
  • Relay Action
    MOMENTARY
  • Coil/Input Supply Type
    DC
  • Relay Function
    DPDT
  • Coil Voltage(DC)-Max
    12V
  • Coil Current(DC)-Max
    0.014A