  • JMK212ABJ475MGHT
JMK212ABJ475MGHT
advertisement
Manufacturer No:
JMK212ABJ475MGHT
HK JDW NO:
782-JMK212ABJ475MGHT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
JMK212ABJ475MGHT
Description:
M 4.7μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
JMK212ABJ475MGHT
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Ultra Low ESR
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm