  • IXFT50N60P3-TRL
IXFT50N60P3-TRL
advertisement
Manufacturer No:
IXFT50N60P3-TRL
HK JDW NO:
415-IXFT50N60P3-TRL
Package:
TO-268-3, D3Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 145m Ω @ 25A, 10V ±30V 6300pF @ 25V 94nC @ 10V 600V TO-268-3, D3Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Quantity:
In Stock : 14193
Step5Bar-code shipping tag
IXFT50N60P3-TRL
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Power Dissipation-Max
    1.04kW Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    145m Ω @ 25A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    5V @ 4mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    6300pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    50A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    94nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    600V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V