IXCP30M45
IXCP30M45
401-IXCP30M45
TO-220-3
3 Terminations3 Pin IXC*30M Current regulatorIXC Series -55°C~150°C Min 450V
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
IXCP30M45 Overview
The package includes buck boost converter in version Tube.In this case, voltage regulator has been packaged in the same way as TO-220-3.A mounting hole is provided for Through Hole to mount this current regulator.Temperatures should not exceed -55°C~150°C during operation.An example of this is the 3 termination, which is a procedure in which a transmission line is terminated with a voltage regulator that is equal in impedance to the line characteristics.As part of the IXC*30M family, current regulator belongs to this class.3-pins are pronged contacts that form part of a computer's or other constant current regulator's signal interface.It is mounted on a Through Hole-axis by this current regulator.The output current of 30mA makes it a very flexible power converter when it comes to design.This power converter uses an analog IC called ANALOG CIRCUIT.As a result, these current regulations are included in a part called Power Management Circuits, which consists of these current regulations.As a result, it operates at the minimal supply voltage of 450V.An example of this type of FPGA is the IXC series.
IXCP30M45 Features
Tube package
IXC*30M family
IXC series
IXCP30M45 Applications
There are a lot of IXYS IXCP30M45 Current Regulation/Managements applications.
- Over current monitor
- Transmission controls
- Programmable current source
- Level translating
- Over-current protection
- Motor controls
- Power supply current measurement
- Suspension controls
- DC-to-dc converters
- Smart battery packs
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
IXCP30M45
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to IXCP30M45.
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
IXYS / Littelfuse401-IXCP10M45STO-220-32-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse401-IXCY10M45STO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-632-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse401-IXCP10M45TO-220-32-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse401-IXCP50M45ATO-220-32-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse401-IXCP40M35ATO-220-32-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse401-IXCY50M45TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-632-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse401-IXCP10M90STO-220-32-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse401-IXCY10M45TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-632-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse401-IXCY10M90STO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-632-3 DaysAdd Compare
IXYS / Littelfuse401-IXI848S1T/R8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare