  • ISL22343TFR20Z-TK
ISL22343TFR20Z-TK
advertisement
Manufacturer No:
ISL22343TFR20Z-TK
HK JDW NO:
391-ISL22343TFR20Z-TK
Package:
VQFN
Datasheet:
ISL22343TFR20Z-TK
Description:
20 Terminations3.3V 20, 20 Pin Digital PotentiometersI2C256 PositionsMin 2.25V VMax 5.5V V
Purchasing and Inquiry
ISL22343TFR20Z-TK Overview
There are VQFN packages in this package.At Non-Volatile, this pentometer is stored for the first time.There are embedded 4 circuits in this digital potentiometer.The digital analogic can be secured by using the Tape & Reel package.A 256 position is contained in pentometer.The terminations are 20.This programmable potentiometer includes 1 functions for your reference.It is shown that, as a result, the speed potentiometers will have a total resistance of 100000Ohm.The performance of 3.3V is provided by 3.3V.The digi devices has 20, 20 pins.There is a possibility of limiting the flow by 100kOhm.Digital potentiometer is mounted by Surface Mount.Convertor types can be classified by DIGITAL POTENTIOMETER.At 5V, the potentiometer conducts.The maximum 125°C ensures that the digital resistor runs stablily.This electronic potentiometer operates at -40°C degrees Celsius at a minimum temperature to ensure reliability.A family of pentometer is Digital Potentiometers.Maximum supply voltage is 5.5V.The minimum supply voltage is 2.25V.
ISL22343TFR20Z-TK Features
Available in VQFN package
4 Circuits
Operate supply voltage at the range of 5V
ISL22343TFR20Z-TK Applications
  • Speakers
  • Industrial control circuits
  • Motor control
  • Brightness of monitors
  • Programmable power supplies
  • Refrigerator
  • Instrumentation (gain or offset adjustment)
  • Hi-Fi devices with up to 90dB dynamic range
  • Modern office equipment
  • Gas detection circuit
Step5Bar-code shipping tag
ISL22343TFR20Z-TK
  • Package / Case
    VQFN
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Temperature Coefficient
    45 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    QUAD
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    20, 20
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-N20
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Number of Circuits
    4
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    2.25V
  • Nominal Supply Current
    6μA
  • Bandwidth
    0.12 kHz
  • Total Resistance
    100000Ohm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Length
    5mm
  • Width
    5mm