  • ISL12027IV27AZ-T
ISL12027IV27AZ-T
advertisement
Manufacturer No:
ISL12027IV27AZ-T
HK JDW NO:
391-ISL12027IV27AZ-T
Package:
TSSOP
Datasheet:
ISL12027IV27AZ-T
Description:
8 Terminations 3.3V 8, 8 Pin Real Time Clocks Timer or RTC Subcategory 0.032MHz Min 2.7V V Max 5.5V V
Step5Bar-code shipping tag
ISL12027IV27AZ-T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    8, 8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Clock Frequency
    0.032MHz
  • Volatile
    NO
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    4.4mm
  • Width
    3mm