  • ISC1008ER561M
ISC1008ER561M
advertisement
Manufacturer No:
ISC1008ER561M
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-ISC1008ER561M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ISC1008ER561M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISC1008ER561M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ISC-1008
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.142W 3.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    30mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    30mA
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    18Ohm Max
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    2MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 1MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height
    2.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm
  • Length
    3.6068mm
  • Width
    3.6068mm