  • IS64LPS102436B-166B2LA3
IS64LPS102436B-166B2LA3
advertisement
Manufacturer No:
IS64LPS102436B-166B2LA3
HK JDW NO:
413-IS64LPS102436B-166B2LA3
Package:
119-BBGA
Datasheet:
Description:
2.5/3.33.3V V 119 Pin Memory IC 22mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS64LPS102436B-166B2LA3
  • Package / Case
    119-BBGA
  • Number of Pins
    119
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    119
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • Terminal Finish
    TIN SILVER COPPER
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Power Supplies
    2.5/3.33.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    166MHz
  • Access Time
    3.8ns
    Parallel
  • Organization
    1MX36
  • Memory Width
    36
  • Memory Density
    37748736 bit
  • Screening Level
    AEC-Q100
  • I/O Type
    COMMON
  • Standby Voltage-Min
    3.14V
  • Length
    22mm
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Width
    14mm