  • CY7C1415TV18-200BZI
CY7C1415TV18-200BZI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1415TV18-200BZI
HK JDW NO:
217-CY7C1415TV18-200BZI
Package:
165-LBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC CY7C1415
Quantity:
In Stock : 100
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1415TV18-200BZI
    165-LBGA
  • Number of Pins
    165
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Frequency
    200MHz
  • Base Part Number
    CY7C1415
  • Interface
    Parallel
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    200MHz