  • IRF01BH3R3K
IRF01BH3R3K
advertisement
Manufacturer No:
IRF01BH3R3K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IRF01BH3R3K
Package:
Axial
Datasheet:
IRF01BH3R3K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRF01BH3R3K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IRF
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    575mA
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz