  • IMC1812RQ151J
IMC1812RQ151J
advertisement
Manufacturer No:
IMC1812RQ151J
HK JDW NO:
873-IMC1812RQ151J
Datasheet:
IMC1812RQ151J
Step5Bar-code shipping tag
IMC1812RQ151J
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    105mA
  • Current Rating
    105mA
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9Ohm Max
  • Max DC Current
    105mA
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm