  • IM10RFCMBH151J13
IM10RFCMBH151J13
advertisement
Manufacturer No:
IM10RFCMBH151J13
HK JDW NO:
873-IM10RFCMBH151J13
Datasheet:
IM10RFCMBH151J13
Step5Bar-code shipping tag
IM10RFCMBH151J13
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    IM-10RFCM-13
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.600L 6.35mmx15.24mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    150μH
  • DC Resistance (DCR)
    8Ohm Max
  • Max DC Current
    190mA
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Q @ Freq
    90 @ 1MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz