  • IM04ST241J
IM04ST241J
advertisement
Manufacturer No:
IM04ST241J
HK JDW NO:
873-IM04ST241J
Datasheet:
IM04ST241J
Step5Bar-code shipping tag
IM04ST241J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Size / Dimension
    0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Inductance
    240μH
  • DC Resistance (DCR)
    7.8Ohm Max
  • Max DC Current
    101mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.9MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 790kHz
  • Inductance Frequency - Test
    790kHz