  • IM02RU2R2K
IM02RU2R2K
advertisement
Manufacturer No:
IM02RU2R2K
HK JDW NO:
873-IM02RU2R2K
Datasheet:
IM02RU2R2K
Step5Bar-code shipping tag
IM02RU2R2K
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    IM
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Max DC Current
    395mA
  • Frequency - Self Resonant
    115MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • DC Current
    395mA