  • IM02BH680K
IM02BH680K
advertisement
Manufacturer No:
IM02BH680K
HK JDW NO:
873-IM02BH680K
Datasheet:
IM02BH680K
Step5Bar-code shipping tag
IM02BH680K
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    299.994654mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    92mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.7Ohm Max
  • Max DC Current
    92mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz