  • ILBB1812ER121V
ILBB1812ER121V
advertisement
Manufacturer No:
ILBB1812ER121V
HK JDW NO:
873-ILBB1812ER121V
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ILBB1812ER121V
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 1812 1LN
Step5Bar-code shipping tag
ILBB1812ER121V
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    ILBB-1812
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    25%
  • Resistance
    120Ohm
  • Terminal Finish
    Nickel (Ni)
  • Additional Feature
    NICKEL BARRIER PLATING VIRTUALLY ELIMINATES SILVER MIGRATION
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    3.45mm
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Rated Current
    0.2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.7526mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm