  • IFL12-100NB300X200
IFL12-100NB300X200
advertisement
Manufacturer No:
IFL12-100NB300X200
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-IFL12-100NB300X200
Purchasing and Inquiry
IFL12-100NB300X200 Overview
IFL12-100NB300X200 Features
Shielding Sheet
IFL series
IFL12-100NB300X200 Applications
There are a lot of TDK Corporation IFL12-100NB300X200 RFI & EMI Materials applications.
  • LoT applications
  • Smart Energy
  • Switch
  • Transmit
  • Secure Payment
  • Internet of Things
  • Wireless Price Tags
  • Thermostats
  • Health and Fitness
  • Power Amplifier
Step5Bar-code shipping tag
IFL12-100NB300X200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Shape
    Rectangular
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2001
  • Series
    IFL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Shielding Sheet
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Length
    11.811 300.00mm
  • Width
    7.874 200.00mm
  • Thickness
    101.6μm
  • Thickness - Overall
    0.004 0.10mm