  • IFF600B12ME4B11BOSA1
IFF600B12ME4B11BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
IFF600B12ME4B11BOSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-IFF600B12ME4B11BOSA1
Package:
Module
Description:
IGBT MOD 1200V 600A 20MW ECONO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IFF600B12ME4B11BOSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Series
    EconoDUAL™ 3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    Half Bridge
  • Power - Max
    20mW
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    3mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    600A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 600A