  • IEWS20R5135IPBXKMA1
IEWS20R5135IPBXKMA1
advertisement
Manufacturer No:
IEWS20R5135IPBXKMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-IEWS20R5135IPBXKMA1
Package:
TO-247-6
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IEWS20R5135IPBXKMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-247-6
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Series
    TrenchStop®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Input Type
    Logic
  • Power - Max
    288W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1350V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    40A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.85V @ 15V, 20A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    60A
  • Td (on/off) @ 25°C