  • IDLV-25-24
IDLV-25-24
advertisement
Manufacturer No:
IDLV-25-24
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-IDLV-25-24
Package:
Datasheet:
IDLV-25-24
Description:
Quantity:
In Stock : 4110
Step5Bar-code shipping tag
IDLV-25-24
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~90°C
  • Series
    IDLV-25 (25W)
  • Size / Dimension
    4.33Lx2.95W x 0.87 H 110.0mmx75.0mmx22.0mm
  • Feature
    OCP, SCP
  • Type
    Constant Voltage
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    295VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.05A
  • Voltage - Output
    24V