  • HZ0805G471R-00
HZ0805G471R-00
advertisement
Manufacturer No:
HZ0805G471R-00
HK JDW NO:
449-HZ0805G471R-00
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HZ0805G471R-00
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 0805 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HZ0805G471R-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2004
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    0.7A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Current Rating (Max)
    700mA
  • Impedance @ Frequency
    470Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    470Ohm Ω
  • Length
    2mm
  • Height (Max)
    0.033 0.85mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C