  • HVR30B82MF
HVR30B82MF
advertisement
Manufacturer No:
HVR30B82MF
HK JDW NO:
792-HVR30B82MF
Package:
Radial, Tubular
Datasheet:
HVR30B82MF
Description:
FIXED RESISTOR 82MOhm, ±1%,
Quantity:
In Stock : 14
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HVR30B82MF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Tubular
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FERRULE
  • Mounting Feature
    Brackets (not included)
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HVR, CGS
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    1.205Diax4.724L 30.60mmx120.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Voltage, RF, High Frequency
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    82MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    50W
  • HTS Code
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    50W
  • Working Voltage
    30000V