  • HVMLS821M200EB0A
HVMLS821M200EB0A
advertisement
Manufacturer No:
HVMLS821M200EB0A
HK JDW NO:
192-HVMLS821M200EB0A
Datasheet:
HVMLS821M200EB0A
Description:
MLS 820μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 7.7A 3.000Lx1.750W 76.20mmx44.45mm -55°C~125°C Polar 25.4mm FlatPack, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
HVMLS821M200EB0A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    MLS
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    3.000Lx1.750W 76.20mmx44.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    25.4mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    172mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.000 25.40mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    7.7A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    7.7A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    10A @ 20kHz
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm