  • HVMLS331M200EK0D
HVMLS331M200EK0D
advertisement
Manufacturer No:
HVMLS331M200EK0D
HK JDW NO:
192-HVMLS331M200EK0D
Package:
FlatPack, Tabbed
Datasheet:
HVMLS331M200EK0D
Description:
MLS 330μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 4.9A 1.500Lx1.750W 38.10mmx44.45mm -55°C~125°C Polar 25.4mm FlatPack, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
HVMLS331M200EK0D
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    FlatPack, Tabbed
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    1.500Lx1.750W 38.10mmx44.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    25.4mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    426mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.000 25.40mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    4.9A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.9A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.2A @ 20kHz
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm