  • HVMLS263M7R5EA1A
HVMLS263M7R5EA1A
advertisement
Manufacturer No:
HVMLS263M7R5EA1A
HK JDW NO:
192-HVMLS263M7R5EA1A
Package:
FlatPack, Tabbed
Datasheet:
HVMLS263M7R5EA1A
Description:
MLS 26000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 19.8A 2.000Lx1.750W 50.80mmx44.45mm -55°C~125°C Polar 25.4mm FlatPack, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
HVMLS263M7R5EA1A
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    FlatPack, Tabbed
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.000Lx1.750W 50.80mmx44.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    26000μF
  • Voltage - Rated DC
    7.5V
  • Lead Pitch
    25.4mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    51mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    1.000 25.40mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    19.8A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    19.8A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    21.1A @ 20kHz
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    12.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm