  • HVGC-480-H-AB
HVGC-480-H-AB
advertisement
Manufacturer No:
HVGC-480-H-AB
HK JDW NO:
495-HVGC-480-H-AB
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HVGC-480-H-AB
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    HVGC-480 (480W)
  • Size / Dimension
    9.26Lx4.92W x 1.72 H 235.2mmx125.0mmx43.8mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    480W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, FCC, RCM
  • Efficiency
    94.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    528VAC
  • Voltage - Input (Min)
    180VAC
  • Current - Output (Max)
    2.8A
  • Voltage - Output
    68V~171.5V