  • HTC1005-1E-R70-T35-L5
HTC1005-1E-R70-T35-L5
advertisement
Manufacturer No:
HTC1005-1E-R70-T35-L5
HK JDW NO:
740-HTC1005-1E-R70-T35-L5
Package:
0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HTC1005-1E-R70-T35-L5
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.035pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    CAPACITANCE TOLERANCE IS: 0.035PF
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.7pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Height
    380μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm