  • HTC0603-1E-R15-T35-L5
HTC0603-1E-R15-T35-L5
advertisement
Manufacturer No:
HTC0603-1E-R15-T35-L5
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-HTC0603-1E-R15-T35-L5
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HTC0603-1E-R15-T35-L5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    HTC
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.035pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    CAPACITANCE TOLERANCE IS: 0.035PF
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    280μm
  • Height Seated (Max)
    0.012 0.31mm