  • HSP43220JC-33Z
HSP43220JC-33Z
advertisement
Manufacturer No:
HSP43220JC-33Z
HK JDW NO:
391-HSP43220JC-33Z
Package:
PLCC
Datasheet:
HSP43220JC-33Z
Description:
Active Active Filters Active 84 RoHS Compliant QUAD
Step5Bar-code shipping tag
HSP43220JC-33Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    PLCC
  • Number of Pins
    84
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Number of Terminations
    84
  • Type
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    2S COMPLEMENT
  • Subcategory
    DSP Peripherals
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    J BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Clock Frequency
    33MHz
  • Supply Current-Max
    120mA
  • Boundary Scan
    NO
  • Low Power Mode
    YES
  • External Data Bus Width
    16
  • Output Data Bus Width
    24
  • Length
    29.31mm
  • Height Seated (Max)
    4.57mm
  • Width
    29.31mm